Kasko, Trafik ve Tüm Sigortacılık Hizmetleri

Sigortalar

DASK

Zorunlu DASK Sigortası

Yüksek deprem riski bölgesinde bulunan ülkemizde DASK zorunludur. En iyi fiyatla DASK sigortası fiyatları için hemen arayın.

Hemen Teklif Al

  • 10 Dakikada Teklif
  • En Uygun Fiyat Garantisi
  • 7/24 Destek
  • %100 şeffaf poliçe

DASK

Zorunlu deprem sigortalarını kast eden genel bir tabir olan DASK, tapusu bulunan istisnasız bütün ticari işletme ve yaşam alanları için yasal bir zorunluluktur. Yasal bir yaptırım olan DASK sigortası, apartman dairesi veya müstakil ev olması fark etmeden tüm konutlar ile hangi sektörde faaliyet gösterdiği ve ölçeği fark etmeksizin tüm ticari işletmeler için zorunluluk olmasına rağmen ülkemiz insanının pek kuvvetli bir hafızaya sahip olmadığı da bir gerçek. DASK sigortalarını sadece fiyatla değerlendirmek yerine canını, malını ve sevdiklerinin yaşamını düşünmesi gereken insanlarımız yaşananları kısa sürede unutuyor ve yaşamın sonuna kadar hiçbir doğal afetle karşılaşmayacakmış gibi yaşamına kaldığı yerden devam ediyor. Yaşanan tüm acılara karşın bugün dahi birçok insanın aklından doğal afet riski tamamen çıkmış durumda.

Doğal afetlere karşı tüm konut ve ticari işletmelerin güvence altına alınmasını sağlayan deprem sigortası, yaygın bilinenin aksine yalnızca deprem neticesinde gerçekleşen maddi hasarı karşılamakla kalmaz. Yer kaymasından fırtınaya, yıldırım düşmesinden sel felaketlerine kadar her ne kadar akla getirilmese ya da getirilmek istenmese de DASK sigortası doğal afet kapsamına giren her tip doğa olayından doğan parasal zararın karşılanmasını sağlamaktadır. Doğal afetlerin yol açacağı parasal hasarın tamamını veya sözleşme şartlarına göre belli bir kısmını karşılayabilen bu sigortalar, doğal afet neticesinde ortaya çıkan ve poliçe sahibini ilgilendiren zararın sigorta şirketi tarafından üstlenilmesini sağlar. Bir başka ifadeyle doğal afetin konut veya işyerinde sebep olduğu maddi zarar poliçe sahibinin değil, anlaşmalı olduğu sigorta şirketinin sorumluluğu haline gelir. Kasko sigortalarıyla yakından ilgilenirken söz konusu DASK olduğunda çok daha büyük ölçekli bir risk geçerli olduğundan, sigorta yaptırmayı ihmal etmemeniz önerilir.

İnsan hayatı için temel gereksinimlerden biri olan DASK sigortasını, sadece ve sadece anlaşmaya varılacak sigorta şirketine ne kadar ödemeye yapılacağını düşünerek değerlendirmemek gerekir. Bu teminatların vaat ettiği güvenden ancak doğal afetler gerçekleşmeden önce poliçe satın aldığınız takdirde afet sonrasında faydalanabileceğinizi unutmayın. İş işten geçmeden bütçeniz için en uygun deprem sigortasını satın almak üzere profesyonellerden yardım isteyin.

Hemen Teklif Alın

5 Dakikada En Uygun Sigorta Teklifini Alın

Hemen Arayın 212 409 09 09