Kasko, Trafik ve Tüm Sigortacılık Hizmetleri

Konut sigortaları neden bu kadar önemlidir?

Bina, apartman dairesi ve müstakil evlerin kendileriyle birlikte içindeki eşyaların tamamının sigorta güvencesi altına alınmasını sağlayan konut sigortası poliçe kapsamında hemen her şeyi kapsayabilir. Limitler ve genel şartlar dâhilinde kalan her türlü olayda yapının ve/veya eşyaların gördüğü zarar için tazminat ödeyen sigorta şirketi, bu sayede en kötü ihtimaller dahi söz konusu olsa mağdur olunmamasını sağlar. Teminat kapsamı oldukça geniş olan konut sigortalarında satın aldığınız poliçenin hangi riskleri tazminat kapsamına dahil ettiğine çok dikkat etmelisiniz. Bu sebeple poliçeye imza atmadan önce acentenizin poliçe kapsamına dair her konuda gerekli bilgileri verdiğinden emin olmalı ve bunun için de gerçek anlamda profesyonel sigorta şirketleriyle çalışmalısınız. Böylelikle lüzumsuz yere yüklü sigorta ücretleri ödemez, bir yandan da yaşayabileceğiniz her türlü olumsuz olaya karşı sigortayla güvence kapsamında kalmayı sürdürürsünüz.
Konut sigortalarının poliçe kapsamı, evin konumuna ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişen birçok faktör göz önüne alınarak belirlenir. Kişinin ve ailesinin hayat tarzı da konutun hangi kapsamda sigortalanacağını belirleyen önemli unsurlardandır. Çünkü yılın büyük bölümünü evinde geçiren bir aileyle evinde çok fazla kalmayan bir ailenin hırsızlık gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali farklıdır. Boş evler hırsızlar için her zaman en cazip seçenek olduğu için konut sigortalanırken ailenin yaşam alışkanlıkları da incelenmelidir. Apartman dairelerinin yapıdaki konumu da sigorta kapsamı belirlenirken incelenen kriterler arasındadır. Binanın bulunduğu çevrede toprak kayması, sel veya su baskını yaşanma ihtimali varsa ve eğer daire de zemin kattaysa bu tür sorunlarla karşılaşılması kuvvetle muhtemel olduğu için sigorta kapsamı genişletilir.
Yangın, hırsızlık, su baskını, kaza, araç çarpması, deprem, cam kırılması, fırtına, duman, kar ağırlığı ve hatta enflasyona karşı dahi konutların sigorta kapsamında güvence altına alınması mümkündür. Enflasyon değerindeki ani oynamalar sebebiyle evin değerinin düşmemesi için yapılan enflasyon sigortası, koruma oranı arttıkça sigorta bedelinin de yükselmesiyle birlikte evin değerinin korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca zorunlu deprem sigortası DASK kapsamındaki evlerin de depremde alacağı hasar sigorta kapsamında olduğu için karşılanmaktadır. Tüm bu uzak ihtimal gibi görünen ancak herkesin başına gelebilecek olaylara karşı yapının ve eşyaların sigortalanması, aklınızın her türlü durumda rahat etmesini sağlayacaktır.

Eposta adresiniz yayınlanmayacak. *

*

Hemen Teklif Alın

5 Dakikada En Uygun Sigorta Teklifini Alın

Hemen Arayın 212 409 09 09